Cześć, witaj na moim blogu. Nazywam się Witold Jarzyński, mam 34 lata i jestem przedsiębiorcą – właścicielem MUST READ MEDIA, wydawnictwa i firmy szkoleniowo-konferencyjnej, oraz kancelarii JBP Jarzyński Brzeziński Partners. Z wykształcenia jestem prawnikiem (radcą prawnym). Urodziłem się w Częstochowie, ale od dawna mieszkam w Warszawie z moją żoną i dwójką dzieci. Biznes to moja pasja, o której będę pisał na tym blogu… ale od początku, czyli jak to się wszystko zaczęło? 

Pierwszego bloga (politycznego) założyłem w 2007 r. na studiach prawniczych we Wrocławiu. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że decyzja o jego założeniu, wpłynie na moje całe zawodowe życie. Przez bloga zacząłem interesować się dziennikarstwem, co pozwoliło mi dorobić w czasie studiów. Założyłem następnie kolejnego bloga, tym razem o tematyce prawniczej. W ten sposób nawiązałem też współpracę z czasopismem o prawie zamówień publicznych, gdzie przez kilka lat pisałem artykuły. Ta współpraca zainspirowała mnie, aby … założyć własną gazetę! Dopiero po kilku kieliszkach wina udało mi się do tego szalonego pomysłu nakłonić moją ówczesną dziewczynę a dzisiaj żonę i wspólniczkę. Niestety, nie było nas stać na założenie pisma… do czasu, aż sprzedałem swojego bloga o zamówieniach publicznych. W połączeniu ze sprzedażą samochodu, na który przez 2 lata (w wakacje w Holandii i USA) pracowaliśmy z żoną, oraz pieniędzmi z „czepka” zebranymi podczas naszego wesela, uzbieraliśmy kwotę, jak nam się wtedy wydawało, wystarczającą na rok działalności naszej firmy.

Mogliśmy zaryzykować i działać! We wrześniu 2013 r. powstało czasopismo „Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce” a tym samym wydawnictwo MUST READ MEDIA. O wydawaniu pism i prowadzeniu biznesu nie miałem wtedy żadnego pojęcia, dosłownie Żadnego! Wszystko nauczyłem się na zasadzie prób i błędów, niekiedy bardzo kosztownych…

Musiałem więc zmienić swoje życie o 180 stopni, ale było warto!  Dzisiaj MUST READ MEDIA to 4 czasopisma (oprócz ww. są to: Magazyn ODO, Prawo Pracy, Prawo Budowlane). Wydajemy kilkadziesiąt książek i ebooków rocznie i jesteśmy liderem rynku konferencji prawniczych w Polsce, organizując setki takich wydarzeń każdego roku, w tym online.

Mój biznes polega na przekazywaniu klientom wiedzy, czy to w formie szkoleń, konferencji czy publikacji. Ja jej również bardzo potrzebuję, aby rozwijać siebie i swoją firmę. Intensywnie się uczę, szkolę i czytam 2-3 książki tygodniowo, aby podwyższyć swoje kompetencje w dziedzinie biznesu, zarządzania, czy marketingu. Na tym blogu będę, więc dzielił się doświadczeniem w prowadzeniu swojego biznesu. Będę zamieszczał recenzje książek, które przeczytałem (lub przesłuchałem bo namiętnie pochłaniam audiobooki). Nie zabraknie też wpisów na temat moich problemów i porażek biznesowych, bo na nich najwięcej się uczę i to one najbardziej motywują mnie to dalszej pracy.

Tak więc do dzieła!